GOOD TRIP
OFERTA
3

Dni

8

Zabytków

2

Plenerów

Budapeszt 2019
Wyjazd: 14 październik 2019
Powrót: 16 październik 2019
INFORMACJE:

BUDAPESZT 3 DNI

BUDAPESZT – EGER – MISZKOLC – TAPOLKA – SZENTENDRE – ESZTREGOM

 

 

PLAN WYCIECZKI:

dzień 1 (14 października, Poniedziałek)


Wyjazd z parkingu pod szkołą we wczesnych godzinach porannych (ok. 6:00). Przejazd przez Polskę oraz Słowację na Węgry do uzdrowiska
Miszkolc-Tapolca. Wejście na baseny termalne w malowniczych naturalnie utworzonych jaskiniach oraz grotach (woda o temperaturze 30 stopni C w niektórych miejscach spływa pod dużym ciśnieniem tworząc naturalne bicze wodne). Przejazd do Egeru – miasta znanego z barokowych zabytków. Zwiedzanie Starego Miasta, Bazyliki Św. Stefana, barokowego kościoła Minorytów, zamku Var z XIIIw., barokowo – rokokowego budynku Liceum Karola Eszterhazego z obserwatorium astronomicznym, Placu Dobo Istvan Ter z rzeźbami Istvana Dobo oraz Obrońców Zamków Nadgranicznych. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

dzień 2 (15 października, Wtorek)
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do centrum
Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier położonej nad pięknym Dunajem. Spacer Mostem Łańcuchowym na Wzgórze Zamkowe. W programie zwiedzanie: gotyckiego kościóła Najświętszej Marii Panny – miejsca koronacji i spoczynku królów węgierskich; neoromańskiej Baszty Rybackiej – fantastycznego punktu widokowego na Dunaj i dzielnicę Peszt; Zameku Królewskiego, a także Starego Miasta. Następnie zwiedzimy dzielnicę Peszt, czyli wzorowany na londyńskim budynek Parlamentu, Bazylikę św. Stefana, Deptak Vaci utca, Plac Bohaterów, Wielką Synagogę. Poza tym zobaczymy barokowe pałace i kościoły m.in. Paulinów, św, Anny i Elżbietanek, słynne mosty: Małgorzaty oraz Wolności, a także Łaźnie lecznicze Szechenyiego. Wieczorem proponujemy ekscytujący rejs po Dunaju. Następnie powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

dzień 3 (16 października, Środa)
Śniadanie w hotelu oraz wykwaterowanie; następnie przejazd do
Szentendre
miasta krętych i bardzo wąskich zabytkowych uliczek. Zobaczymy główny plac Fo ter
z barokową i rokokową zabudową. Na jego środku znajduje się krzyż morowy z 1763 roku., ustawiony jako podziękowanie za ustąpienie epidemii. Obejrzymy ruiny
obozu rzymskiego Ulcisia Castra, Cerkwie: Przemienienia Pańskiego, Zwiastowania, Pozarevicką oraz Belgradzką. Odwiedzimy Muzeum Marcepanu – jedyne na świecie.
Przejedziemy do
Esztregom – nazywanego świętym miastem Węgier. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych. Zwiedzimy Bazylikę największą na Węgrzech i jedną z największych na świecie. Ma 118 m długości, 40 m szerokości i 100 m wysokości. Zbudowana była na początku XIX wieku na miejscu XII wiecznego kościoła Św. Adalberta zniszczonego przez Turków. Do ocalałej kaplicy Bakócza przybył z Wiednia Jan II Sobieski dlatego ma tu swój pomnik. W 1991r. modlił się tutaj Papież Jan Paweł II. Następnie zobaczymy Zamek Arpadów (należący do pierwszej królewskiej dynastii), bazylikę z lat 969 – 975 oraz Wodne Miasto – Vizaros. Wieczorem wyruszamy w kierunku Polski. Przyjazd nocny z 17 na 18 października. Zakończenie wycieczki w Jarosławiu.

DO POBRANIA: