GOOD TRIP
OFERTA
14

Dni

10

Zabytków

12

Plenerów

Hiszpania 2012
Wyjazd: 17 lipiec 2012
Powrót: 30 lipiec 2012
INFORMACJE:

HISZPANIA 14 DNI

termin pleneru:

20 września – 27 września 2012
powrót – nad ranem 28 września

PLAN WYCIECZKI:

dzień 1
Wyjazd z Lublina, przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy


dzień 2
Przyjazd do STRASBOURGA – miasta, którego centrum wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego centrum znajduje się na swego rodzaju wyspie, otoczonej ze wszystkich stron kanałami, wypełnione zabytkowymi, monumentalnymi budowlami, zbudowanymi z charakterystycznego dla tego regionu czerwonego piaskowca, z czego najbardziej znana jest katedra Notre Dame. W dzisiejszych czasach zdominowany przez urzędy Parlamentu Europejskiego. W trakcie zwiedzania obiad. Wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.


dzień 3
W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks
urbanistyczny. Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wieże. Obwód wewnętrzny wznieśli Wizygoci w VI wieku, natomiast zewnętrzny powstał w połowie XIII wieku. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko – gotycki kościół St. Nazaire. Po ok..spacerze.godzinnym 1,5 godzinnym spacerze przejazd do Hiszpanii, do FIGUERES – katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali. Przejazd na obiadokolację i nocleg do aglomeracji Barcelony.


dzień 4
Śniadanie, pobyt w BARCELONIE: Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Placa de Catalunya, Rambla, Pomnik Kolumba, Muzeum Picassa, dzieła architektoniczne A. Gaudiego: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo i Park Guell; wieczorem uczestnictwo w pokazie: woda – światło – dźwięk; obiadokolacja i nocleg.


dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum BARCELONY, pobyt w mieście. Wieczorem przejazd na wybrzeże, zakwaterowanie w
hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 6 – 11
Pobyt na Costa Brava. Śniadania i obiadokolacje. W trakcie pobytu wycieczki do:
– BARCELONA, MONTSSERRAT – święta góra Katalończyków z wieczną benedyktyńska bazyliką z XVI wieku, a w niej otoczony szczególnym kultem posąg Czarnej Madonny
– BLANES (Pina Rosa i Mar i Mutra – ogrody botaniczne, w których znajdyje się ponad 4000 różnych gatunków roślin; Vescomtes de Cabrera – pałac wybudowany przy kościele, budynki oddzielone od siebie w 1319 r., XV w. dzwonnica i freski; ruiny zamku Sant Joan i pochodząca z XVI w. wieża widokowa)
– LLORET DE MAR (gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r., pomnik sardany, cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji, pomnik żony rybaka, ogrody św. Klotyldy)
– TOSSA (miasteczko z jedną z najpopularniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.)


dzień 12
Wykwaterowanie, wczesne śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez LAZUROWE WYBRZEŻE:
– CANNES (Pałac Festiwalowy, Promenada La Croissette, port); przejazd Promenadą Anglików wzdłuż Zatoki Aniołów
– NICEA przejazd przez reprezentacyjne centrum, zwiedzanie starej części miasta, obiad, dalszy przejazd malowniczą drogą Moyenne Cornische do MONACO
– MONACO – przejazd wzdłuż portu MONTE CARLO, ze słynnym kasynem. Nocny przejazd przez Włochy.


dzień 13
Przejazd do WERONY zwiedzanie miasta: słynny balkon Julii, Katedra, Zamek Castelvecchio, Teatr rzymski z I wieku p.n.e., Piazza della Ragione. Wieczorem wyjazd w stronę Polski. Nocny tranzyt przez Włochy i Austrię.


dzień 14
Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

DO POBRANIA: