GOOD TRIP
OFERTA
14

Dni

10

Zabytków

11

Plenerów

Hiszpania 2016
Wyjazd: 04 lipiec 2016
Powrót: 17 lipiec 2016
INFORMACJE:

XXIII Międzynarodowy Plener Rysunku i Malarstwa 
Hiszpania – Włochy 2016

PLAN WYCIECZKI:

dzień 1
Wyjazd z Lublina/Rzeszowa w godzinach porannych. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy.

dzień 2
Przyjazd do MEDIOLANU w godzinach porannych. Jest to europejska stolica mody oraz wzornictwa. Zwiedzanie oraz plener w centrum miasta. W programie: Accademia Brera, katedra Santa Maria delle Grazie (z Ostatnią Wieczerzą Leonarda do Vinci), najsłynniejsza opera we Włoszech La Scala, zamek Sforzów, słynna gotycka Katedra.
Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

dzień 3
Śniadanie w hotelu, przejazd do NICEI – stolicy Lazurowego Wybrzeża. Zwiedzanie miasta oraz plener na deptaku pomiędzy Zatoką Aniołów, a starym miastem.
W programie m.in. Muzeum Sztuk Pięknych (znajdują się w nim obrazy francuskich impresjonistów – Degasa, Renoira oraz Moneta).  W między czasie gorący posiłek, wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.

dzień 4
W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny.  Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Obwód wewnętrzny wznieśli Wizygoci w VI wieku, natomiast zewnętrzny powstał w połowie XIII wieku. Wewnątrz murów znajduje się  czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St.Nazaire. Przejazd do Hiszpanii, do FIGUERES – katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w CALELLI.

dzień 5 – 10
Pobyt na Costa Brava w CALELLI. Śniadania i obiadokolacje. Nasz hotel znajduje się w pierwszej linii przy plaży, nad samym morzem!

W trakcie pobytu planujemy plenery oraz wycieczki do takich miejsc jak:

BARCELONA – Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Placa de Catalunya, Rambla, Pomnik Kolumba, Muzeum Picassa, dzieła architektoniczne A. Gaudiego: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo i Park Guell.

MONTSSERRAT – święta góra Katalończyków z wieczną benedyktyńska bazyliką z XVI wieku, a w niej otoczony szczególnym kultem posąg Czarnej Madonny

BLANES (Pina Rosa i Mar i Mutra – ogrody botaniczne, w których znajdyje się ponad 4000 różnych gatunków roślin; Vescomtes de Cabrera – pałac wybudowany przy kościele, budynki oddzielone od siebie w 1319 r., XV w. dzwonnica i freski; ruiny zamku Sant Joan i pochodząca z XVI w. wieża widokowa)

LLORET DE MAR (gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r., pomnik sardany, cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji, pomnik żony rybaka, ogrody św. Klotyldy)

TOSSA (miasteczko z jedną z najpopularniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.)

dzień 11
Śniadanie i wykwaterowanie, wyjazd do FRANCJI. Przejazd przez Lazurowe Wybrzeże malowniczą drogą Moyenne Corniche; przejazd wzdłuż portu MONTE CARLO, zwiedzanie MONACO (ze słynnym kasynem). Nocny przejazd przez Włochy.

dzień 12
Przyjazd w godzinach porannych do WENECJI, plener w centrum miasta. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 13
Śniadanie, powrót do centrum WENECJI, całodzienny plener. Wieczorem wyjazd w stronę Polski.

dzień 14
Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót do Rzeszowa/Lublina w godzinach wieczornych.

DO POBRANIA: