GOOD TRIP
OFERTA
3

Dni

8

Zabytków

2

Plenerów

Słowacja 2019
Wyjazd: 2 czerwiec 2019
Powrót: 4 czerwiec 2019
INFORMACJE:

SŁOWACJA+TATRALANDIA 3 DNI

TATRALANDIA – ORAVSKY PODZAMOK – DEMIANOWSKA JASKINIA
– LIPTOWSKI MIKULASZ – STRBSKIE PLESO – STARY SMOKOVEC – ŁOMNICA

PLAN WYCIECZKI:

dzień 1 (2 czerwca, niedziela)
Wyjazd z parkingu pod szkołą we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na Słowację do
Oravskiego Podzamoku, jednego z najpiękniejszych zamków na Słowacji. Atrakcyjny turystycznie kompleks architektoniczny wybudowany został w XIV w. na 112-metrowym wzgórzu. / alternatywnie możemy zwiedzić zamek Spiski i kościół w Lewocza / Przejazd do Doliny Demianowskiej, gdzie zobaczymy Demianowską Jaskinię Wolności oraz Jaskinię Lodową (obiekty znane są ze znalezisk kości niedźwiedzia jaskiniowego oraz napisów naściennych). Jaskinię tworzą niesamowite formy lodowe w postaci słupów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Liptowski Mikulasz, będącej symbolem słowackiego odrodzenia narodowego. Wieczorny spacer po rynku, czas wolny. /zobaczymy pomnik Janko Kráľ’a/ Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


dzień 2 (3 czerwca, poniedziałek)
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do
Tatralandii (popularnego parku wodnego, na terenie którego znajduje się 14 basenów termalnych, 28 gigantycznych zjeżdżalni, huśtawki i łóżka wodne, wodospady.) Wieczorem powrót na obiadokolację oraz nocleg.

dzień 3 (4 czerwca, wtorek)
Śniadanie w hotelu oraz wykwaterowanie. W programie aktywny wypoczynek na łonie natury:
Tor Bobslejowy w Pavcine Lehota (najdłuższy w Europie). / X-trem BOB górska letnia trasa saneczkowa typu BRANDAUER – długość 1000 metrów – 16 zakrętów, 6 uskoków, 2 rampy.
– W dalszej części dnia przejazd w
Tatry Wysokie, spacer wokół urokliwego jeziora w miejscowości Strbskie Pleso. / Fantastyczne górskie widoki gwarantowane:) /
– Wjazd kolejką terenową na
Stary Smokovec z panoramą na przepiękną podtatrzańską kotlinę. / alternatywnie proponujemy wyjazd na słynny szczyt Łomnica (2632 m. n.p.m.) / Łomnica jest drugim co do wysokości szczytem Tatr Wysokich. Z jej wierzchołka rozpościerają się niepowtarzalne widoki na okoliczne szczyty górskie. / Podczas wyprawy zachęcamy do odwiedzenia królestwa ciszy i relaksu w stylowej kawiarni Dedo. Z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy kursuje 4-osobowa kolejka gondolowa, która wywozi turystów do stacji pośredniej Start, a następnie wygodną 15-osobową kolejką linową można wjechać na Łomnicki Staw (Skalnaté pleso), które jest stacją końcową. Stąd na szczyt można się dostać wiszącą czerwoną koleją linową, która pokonuje 855 metrową różnicę wysokości, a jazda trwa 8,5 minuty / Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

DO POBRANIA: